IKEA’ların yerine havuz-sauna

Rusya-Ukrayna savaşının başlamasının ardından Rusya’daki faaliyetlerini durduran IKEA, 4 fabrikasını kapatmak da dahil, ülkedeki operasyonlarını büyük ölçüde küçülteceğini bildirmişti. Rusya pazarından çekilen IKEA’da sonra Mega alışveriş merkezlerini satın alan Gazprombank hala kiracı arıyor. Kommersant gazetesi 15 alışveriş merkezinden 10’una termal tesis işletmecisi Termoland’in talip olduğunu yazdı. Yüzme havuzlarından sauna ve masaj salonlarına kadar şehir merkezerinde “termal” konsepte destinasyonlar yaratan Termoland, IKEA alanlarını doldurmaya hazırlanıyor.

Emlak sektöründen gazeteye konuşan iki kaynak zincirin sahibi GK Osnova şirketinin, Mega alışveriş merkezlerini kiralamak için Gazprombank ile görüşme halinde olduğunu söyledi. Şirketin ortaklarından Aleksandr Ruçyev de görüşme haberini doğruladı.

Ruçyev kiralayacakları ilk Mega’nın Kazan’da olabileceğini söyledi.

IKEA’nın pazardan tamamen ayrılmasından sonra toplam 400 bin m2 alana sahip 15 mağazası boş kalmıştı. Mağazaların bulunduğu alışveriş merkezlerini ise Gazprombank satın aldı.

Termal tesis işletmecisi Termoland’in Moskova’nın yanı sıra Penza, Orenburg, Novokuznetsk ve Yaroslavl’da toplam 8 şubesi bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x